Fantastičan rad bh. trenera u Njemačkoj dolazi do izražaja: Mersad Selimbegović razbio i Schalke za idealan start sezone

Jahn Regensburg našeg Mersada Selimbegovića ostvario je i četvrtu pobjedu u 2. Bundesligi ove sezone.

Oni su na svom Jahnstadionu savladali slavni Schalke sa 4:1, a pogodak kojeg je postigao Simon Terodde u 81. minutu utakmice je i prvi gol kojeg su primili ove sezone u ligi.

Regensburg je do vodstva stigao u 8. minutu kada Beste pogađa za 1:0. To je ujedno bio i rezultat drugog poluvremena, a onda Breitkreuz pogađa u 55. minutu za 2:0.

3:0 je bilo u 73. minutu kada Beste uzvrađa asistenciju Davidu Ottu, a on pogađa za 3:0. Nakon što je pomenuti Terodde smanjio na 3:1 konačnih 4:1 u 86. minutu postavlja Sarpeet Singh.

Jahn Regensburg je sa četiri pobjede, naravno, prvoplasirana ekipa “cvajte”.