Pogledajte snimak golčine: Edin Džeko fantastično zabio protiv Milana u Superkupu Italije!

Kapiten reprezentacije Bosne i Hercegovine Edin Džeko postigao je večeras fantastičan pogodak protiv Milana u Superkupu Italije.

Kako igra Dijamant! Pa je li moguće da je ovakva klasa u 36. godini?

Naš napadač je mrežu gradskog rivala zatresao u 21. minuti susreta koji se igra na stadionu Kralja Fahda u Saudijskoj Arabiji.

Bila je to akcije Milana s lijeve strane kada je Bastoni iz slobodnog udarca uposlio Džeku.

Naš napadač se fenomenalno oslobodio svog čuvara i onda matirao namoćnog Tatarusanu.

Nakon što je primio jedan dubinski pas Džeko je odlično zalomio odbranu Rossonera i majstorski pogodio.

Bio je to pogodak za 2:0 jer je Inter već od 10. minute vodio golom Dimarca koji je iskoristio dobro dodavanje Barelle.

Milan je trenutno na koljenima i trebat će se dobro potruditi da se vrate u ovaj meč.

Inače, iskusnom 36-godišnjem Džeki ovo je bio 14. pogodak u sezoni u kojoj je zabilježio ukupno 32 nastupa u svim takmičenjima.

Tome je dodao i sedam asistencija.

VEZANI TEKST: Čudesni Edin Džeko zabio Milanu u Superkupu Italije i srušio veliki rekord Cristiana Ronalda!

U Seriji A je postigao sedam golova, dok je po tri pogotka zabio igrajući u Ligi prvaka te u Ligi nacija za reprezentaciju BiH-