Šok za šokom i utakmica Lige prvaka kakva će se pamtiti u Bosni i Hercegovini: U produžecima su Zrinjski i Urartu, da li će se šutirati penali?

Zrinjski i armenski Urartu u Mostaru igraju produžetke u duelu prvog pretkola kvalifikacija za Ligu Šampiona. Aktuelni šampion BiH je u prvom meču u Armeniji slavio sa 1:0, ali je večeras u revanš utakmici u Mostaru na kraju 90. minuta gubio 2-1.

Nevjerovatan meč kakav se ne pamti u BiH kada je u pitanju Liga prvaka

Ipak, vratili su se ubrzo, da bi ponovo uslijedio preokret.

Bilbija je u 27. minuti doveo Zrinjski u prednost, međutim gosti su u zadnjih 15-ak minuta pogađali dva puta i izborili produžetke.

Oba gola za Armence zabio je Grigoryan u 74. i 91. minuti.

Grigoryan je drugi gol dao sa bijele tačke.

Ipak, Zrinjski u četvrtoj minuti prvog produžetka dolazi do drugog gola.

Strijelac je bio Kiš sa bijele tačke. Tada je rezultat bio 2:2 i u tom trenutku izgledalo je da Zrinjski ide dalje.

Međutim, uslijedio je novi šok.

Podsjetimo, pobjednik ovog dvomeča će u drugom pretkolu igrati protiv Slovana ili Hesperangea.

Urartu postiže treći gol i opet vraća stvari na početak. Sada je Maksimenko ostao sam na lijevoj strani, šutirao i pogodio za 3:2. Ukupno, rezultat je 3:3.

Kako stvari stoje, moglo bi se ići u penale.