Stigle su dobre sportske vijesti: Najbolji bh. atletičar Amel Tuka i najbolja bh. skijašica Elvedina Muzaferija danas su postigli zapažene rezultate

Stiglo nam je i malo dobrih vijesti svijeta sporta, danas su zapažene rezultate postigli Muzaferija i Tuka… Bosanskohercegovački srednjeprugaš i najbolji bh. atletičar Amel Tuka osvojio je s vremenom 1:48,09 drugo mjesto na Czech Indoor Gala mitingu u Ostravi u trci na 800 metara.

Na mitnugu je u toj disciplini pobijedio Tunižanin Abdessalem Ayouni.

Tunižanin je pobijedio s vremenom 1:47,97, dok je treći bio Hrvat Marino Bloudek s vremenom 1:48,76.

Tuki je ovo, nakon petosedmičnih priprema u Južnoafričkoj Republici, bio i prvi ovosezonski nastup u dvorani, na kojem je ostvario vrlo dobro vrijeme.

Rekord ovog mitinga drži Kenijac Collins Kipruto, koji je 2020. godine ovu dionicu istrčao za 1:46,38.

Nadamo se da se Tuka uskoro vraća u pravu formu.

Dobar rezultat Muzaferije

Najbolja bh. skijašica Elvedina Muzaferija osvojila je 10. i 13. mjesto na Europa kupa u francuskom skijalištu Chatel.

Na startu je bilo čak 85 takmičarki iz Evrope, Amerike i Kanade, a bh. skijašica je osvojila nove bodove.

Elvedina se ovim rezultatima trenutno nalazi na 12. mjestu u okviru Europa kupa u disciplini spust.

Sutra se još vozi utrka u super veleslalomu, a onda će naša skijašica otputovati na Svjetsko prvenstvo koje će se održati u francuskom skijalištu Meribel od 4. do 16. februara.

Elvedina će nastupati u tri discipline – alpska kombinacija 6., super G 8. i spust 11. februara.

Bh. skijašica će nakon toga voziti utrke u okviru Europa kupa koje će se održati na Bjelašnici 12. i 13. februara.