Uplašeni Cristiano Ronaldo se propisno obrukao, postao je predmet ismijavanja…

Portugalski nogometaš Cristiano Ronaldo postao je meta ismijavanja na društvenim mrežama nakon što se u pobjedi Juventusa protiv Parme komično sakrio od lopte u živom zidu i tako direktno omogućio protivničkom timu da dođe u prednost.

Naime, pomenuta situacija desila se u 25. minuti utakmice 32. kola italijanske Serije A, kada je Gaston Brugman lijepo pogodio iz slobodnog udarca, prebacio živi zid i doveo svoju Parmu u vodstvo protiv Juventusa u gostima.

Ipak, usporeni snimak jasnije je pokazao sve okolnosti pod kojima je Parma stigla u vodstvo, a brojni korisnici na društvenim mrežama počeli su ismijavati Cristiana Ronalda koji je bio u živom zidu i koji se u trenutku udarca sakrio od lopte te tako omogućio protivničkom igraču da tačno iznad njegove glave prebaci loptu prema golu.

Ronaldo je bio jedan od četiri igrača Juventusa u živom zidu, uz Cuadrada koji je ležao ispod njih, a iako su svi skočili i pokušali spriječiti da udarac gostujućeg igrača završi u okviru gola Buffona, Ronaldo je samo rukom pokrio lice i sakrio se od lopte, uz to je i dodatno podigao nogu, zbog čega svakako nosi najveći dio krivice za primljeni gol.

Srećom po njega Juventus je u finišu prvog poluvremena preko Alexa Sandra stigao do poravnajna, isti igrač je u drugoj minuti drugog poluvremena postigao gol za preokret Stare dame, a konačnih 3:1 postavio je De Ligt u 68. minuti.

Ovo nije prvi put da Ronaldo eskivira u živom zidu, a to je uradio i u meču protiv Porta u Ligi prvaka okrenuvši leđa i dopustivši da mu lopta prođe kroz noge, nakon čega je bilo jasno da će Stara dama ispasti iz ovog takmičenja. Tada je bio na žestokom udaru javnosti, a sada je postao meta ismijavanja navijača Juventusa i nakon ovoga teško ga je opet očekivati među igračima koji brane svoj gol.

Ronaldo se nije upisao u listu strijelaca, no bez obzira na to ostao je prvi strijelac Serije A s 25 postignutih golova, četiri više od Romelua Lukakua, koji je drugi s 21 postignutim golom, i sedam više od Muriela, koji je postigao 18.