Domovina i dijaspora su nogama: Evropa nikad bliže! Velež u kontroverznom okršaju otišao u produžetke protiv grčkog AEK!

Mostarski FK Velež večeras je u okviru kvalifikacija za Konferencijsku ligu (nekadašnji Kup UEFA i Evropska liga, op. a.) ostvario historijski rezultat odigravši neriješeno 0-1 protiv favorizanog grčkog AEK-a.

U prvom meču su Rođeni slavili sa 2-1, trenutni ukupni rezultat je 2-2 tako da se ide u produžetke.

Čak devet minuta je kontroverzni sudija iz Škotske produžio meč koji je sjajno na komentaru, uprkos tehničkim poteškoćama pratio već legendarni Marjan Mijajlović.

Svi se pitaju zašto je meč bio toliko produžen kada nije bilo previše prekida.

Na stadionu u Atini je vladala tišina sve do 98. minute kada Grci izjednačavaju, kao da su Rođeni čak i domaće navijače iznenadili.

Velika je ovo pobjeda za Premijer ligu BiH i dokaz da se konačno mora početi ulagati ozbiljnije i konkretnije u bh. fubal.

Sada je pravo vrijeme za planove, projekte, fudbalske akademije i viziju za budućnost.

Rođeni su ovo svakako zaslužili i dokazali da zaslužuju Evropu i mi im želimo mnogo sreće i konačni plasman u Konferencijsku ligu.