Kakva bruka u Uefinom takmičenju: Klub iz BiH gubi sa 3-1 od ekipe sa Farskih ostvra!

Banjalučki Borac gubi 3:1 na gostovanju kod B36 Toršavana na Farskim ostrvima u revanš utakmici prvog kola kvalifikacija za UEFA Konferencijsku ligu.

Banjalučka ekipa je sa dva gola prednosti u džepu stigla u Toršavn – javljaju Nezavisne.

Sada se ide u produžetke.

Trener Borca Nenad Lalatović na raspolaganju ima sve igrače, a iz Borčevog tabora poručuli su da će i drugoj utakmici od prvog minuta krenuti u napad.

Bolji iz ovog dvomeča u drugom kolu će igrati protiv boljeg iz dva susreta ekipa Tre Fiori iz San Marina i Fola Eš iz Luksemburga.

Sastavi:

B36 Toršavn: Lamauge, Hoholt, Enevoldsen, Nateštad, Egilson, Bolhajm, Jakobsen, E. Nilsen, Pržibilski, B. Nilsen, Agnarson.

Borac: Pavlović, Andrić, Gajić, Vojnović, Spremo, Begić, Popara, Piščević, Meleg, Tatar, Lukić.

Prvo poluvrijeme

Iako nakon 20. minuta igre nije bilo pogodaka u Toršavnu Banjalučani su pokazali inicijativu i bili su opasniji po gol protivnika.

Vrijedi izdvojiti situaciju u 11. minutu kada je nakon centaršuta sa lijeve strane Lukić nisku loptu šutirao glavom, ali Nateštad je uspio da izbije u korner.

Borac je zaprijetio i u 19. minutu kada je šutirao Meleg sa dvadesetak metara direktno u golmana Farana.

Egilson dovodi Farane do prednosti

Nakon nekoliko šansi za Borac do prednosti ipak stižu domaćini. Gol za Farane postigao je Egilson u 35. minutu iz slobodnog udarca. Prethodno je Spremo skrivio prekršaj na nekih 18 metara od gola Borca.

Na predah se otišlo sa prednošću domaćih, a igrač Toršavna Jakobsen dobio je crveni karton pred sam kraj poluvremena.

Drugo poluvrijeme

Toršavn je u 54. minutu poveo 2:0 čime je anulirao prednost Borca iz prve utakmice.

Egilson je pogodio iz jedanaesterca, a oba tima igraju sa desetoricom jer je “pocrvenio” Gajić koji je skrivio jednaesterac.

Toršavn je do 3:0 stigao u 66. minutu i to ponovo iz penala, a novi penal skrivio je Lazić koji je oborio Nateštada.

Iz penala je ponovo siguran bio Egilson koji postiže het-trik i Toršavan ima rezultat koji ga vodi dalje.

I kada je izgledalo da su Banjalučanima sve lađe potonule, Borac se vratio u život. Andrić je ubacio, a Tatar je pogodio za 3:1.