Košarkaši Hrvatske ispali s Eurobasketa, izgubili su u osmini finala

Košarkaši Finske plasirali su se u četvrtfinale Eurobasketa nakon što su danas u Berlinu u susretu osmine finala pobijedili selekciju Hrvatske rezultatom 94:86.

Finska je bolje otvorila utakmicu i u jednom trenutku u prvoj četvrtini imali su osam poena prednosti (18:10).

Ipak, Hrvati se vraćaju do kraja prve dionice, a slično se igralo i u drugoj četvrtini pa je prvo poluvrijeme okončano rezultatom 45:43 za Finsku – javlja Klix.

Da su ove dvije ekipe izjednačenog kvaliteta potvrdila nam je i treća četvrtina nakon koje Finska i dalje imala samo dva poena prednosti i bilo je jasno da nam slijedi drama do kraja utakmice.

Finci su se i u toj igri bolje snašli i na kraju zasluženo pobijedili.

Najbolji kod Finaca bio je fenomenalni Lauri Markkanen s 43 poena i devet skokova.

Sasu Salin je postigao 17 poena uz pet skokova.