Luka Dončić u šoku, favorizirana Slovenija u iznenađujučem meču ispala sa Evropskog prvenstva u četvrtfinalu!

Košarkaši Poljske priredili su najveću senzaciju na ovogodišnjem izdanju Eurobasketa i pobijedili aktuelnog prvaka Evrope Sloveniju u meču četvrtfinala Eurobasketa rezultatom 90:87.

Prva četvrtina protekla je u izjednačenoj igri s obje strane, a nešto uspješniji bili su Poljaci koji su nakon prvih deset minuta imali prednost od 29:26.

Druga dionica u potpunosti je pripala Poljskoj.

Slovenci nikako nisu uspjeli pronaći odgovor na sjajnu igru u odbrani svog protivnika i uz to, neumoljivost u napadu.

Serijom 25:3 Poljaci su došli do velike prednosti od 23 poena razlike, a na poluvrijeme se otišlo s vodstvom Poljske od 19 poena razlike, odnosno s rezultatom 58:39.

Ipak, u drugom poluvremenu Slovenci su zaigrali znatno bolje, a treću dionicu uspjeli su riješiti u svoju korist rezultatom 25:6 i smanjiti prednost Poljske na samo koš razlike.

Bilo je jasno da nas u posljednjoj četvrtini očekuje drama i velika borba za polufinale – prenosi Klix.

Na početku odlučujuće četvrte dionice Slovenci su došli do prednost od pet poena (73:68).

Ipak, Poljaci se nisu predali i serija Slovenije nije previše utjecala na njihovo samopouzdanje, pa su ubrzo nakon toga došli do poravnanja.

Nakon toga i novog preokreta i vodstva pred posljednje tri minute meča (80:76).

Pri rezultatu 79:79 Poljaci su napravili seriju od 8:0, došli do velike prednosti, a na kraju su uspjeli sačuvati vodstvo i doći do velike pobjede i plasmana u polufinale.

To znači da će Evropa imati novog prvaka jer je Slovenija branila naslov.

Poljska će u polufinalu igrati protiv Francuske koja je danas nakon produžetaka bila bolja od Italije.