Pogledajte kako je Sarajlija na klupi Švicarske, Vladimir Petković, još jednom pokazao veličinu

Selektor reprezentacije Švicarske Vladimir Petković oglasio se nakon poraza od Španije u četvrtfinalu EURA.

Tim koji s klupe vodi Sarajlija Vladimir Petković tvorac je jedne od najvećih senzacija, nakon što je u osmini finala eliminisao favorizovanu Francusku.

Švicarci su zaustavljeni u četvrtfinalu, gdje su nakon penala ispali od Španije, a trojica igrača u crvenim dresovima promašili su udarac sa bijele tačke. Među njima bio je i Ruben Vargas koji je zapucao loptu preko gola.

Kada je shvatio da je njegov tim ispao veznjak Augsburga briznuo je u plač, a među prvima došao je da ga utješi Petković (ovaj detalj možete pogledati OVDJE).

Sarajlija je još jednom pokazao veličinu i manire koji krase gospodina kakvih je sve manje u svijetu sporta…

– Moji igrači su heroji. Zaslužili smo plasman u polufinale. Emocije su mi pomiješane. Istovremeno sam ponosan na ono što smo napravili i razočaran što nismo prošli. Odlazimo uzdignutih glava – rekao je Petković nakon utakmice.

Podsjećanja radi Španija je povela autogolom Zakarije u osmoj minuti, da bi Shaqiri poravnao u 68. minuti.

Švicarska je od 77. minute igrala bez isključenog Freulera, da bi u produžecima briljirao njihov golman Sommer sa nekoliko fantastičnih odbrana.

Ipak, Španci su bili sretniji i spretniji u izvođenju penala te sa 3:1 prošli u 1/2 finale gdje ih čeka Italija, prenosi reprezentacija.ba.