FANTASTIČNA IGRA RUKOMETAŠA BIH: Ubjedljiva pobjeda protiv Austrije i ostanak u igri za EP

Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine u Bugojnu je večeras savladala Austriju sa 27:21 i ostala u igri za plasman na EP

Ivica Obrvan je debitovao trijumfom na selektorskoj poziciji.

Naša selekcija sjajno otvara meč i u semdoj minuti imamo vodstvo od 3:1. Dva razlike je bilo i u 13. minuti, a rezultat na semaforu je bio 5:3 za BiH.

Nakon toga period igre gdje su Austrijanci bili malo bolji rival i 20. minuti stižu do egala, rezultat je glasio 7:7.

Austrijanci u 25. minuti odlaze na 7:9, ali naši momci se brzo vraćaju i u 28. minuti rezultat je bio 9:9.

Na odmor naša reprezentacija odlazi sa prednošću od 11:10.

Početkom drugog poluvremena Vranješ pogađa za 12:10, ali Austrijanci brzo uzvraćaju preko Weber a i opet dolaze na – 1.

U 36. minuti odlazimo na +3 (15:12) golovima Prce i Perića. U 40. minuti Haseljić pogađa za 18:14. Austrijanci u novoj seriji i u 44. minuti je na semaforu bilo 18:16 za izabranike Ivice Obrvana.

Perić nas golom u 48. minuti vodi ponovo na +4 (21:17). Burić u 50. minuti sjajno zaustavlja pokušaj Webbera, a nakon toga i Ahmetašević dva puta zaustavlja Webera i naši golmani u tom trenutku lome utakmicu. Nakon toga bomba Hercega za 23:18.

Na kraju utakmice rezultat je glasio 27:21 za našu selekciju.