Pogledajte dva gola Cristiana Ronalda u prvom meču nakon povratka u Manchester United, prešli su na prvo mjesto!

U tradicionalnom popodnevnom terminu Premiershipa odigrano je šest utakmica, a svu pažnju očekivano je pokupio Cristiano Ronaldo i Manchester United koji je rezultatom 4:1 savladao Newcastle.

Crveni vragovi su na Old Traffordu dočekali Newcastle u prvoj utakmici Ronalda nakon povratka u klub poslije 12 godina. Silno motivisani domaćini su konstantno napadali, a nagrada za dobro izdanje stigla je u drugoj minuti sudijske nadoknade kada je Ronaldo zabio gol nakon greške golmana gostiju Woodmana. Ujedno je 1:0 bio rezultat prvog poluvremena.

Newcastle se vratio početkom drugog poluvremena budući da je Manquillo rutinski postigao gol nakon odličnog proigravanja Saint-Maximina.

Ipak, slavlje gostiju trajalo je svega šest minuta budući da je Ronaldo postigao novi gol za United. Ovaj put ga je uposlio Shaw, a Portugalac je prvo majstorski loptu gurnuo ispred sebe, a onda pogodio mrežu gostiju probacivši golmanu loptu kroz noge za novu erupciju oduševljenja na Old Traffordu – javio je Klix.

United se tu nije zaustavio pa su Fernandes i Lingard postigli po pogodak za konačnih 4:1 za Crvene vragove.

Pobjedu je ostvario i Manchester City na gostovanju u Leicesteru rezultatom 1:0, a strijelac je bio Silva u 62. minuti. Istim rezultatom Arsenal je savladao Norwich, a junak Topnika bio je Aubameyang golom u 66. minuti.

Na tabeli Premiershipa je vodeći Manchester United s 10 bodova, dok drugo mjesto dijele Manchester City i Tottenham sa po devet bodova.