Njemačka na Eurobasketu pobijedila Francusku i napravila odličan uvod uoči utakmice s BiH

Košarkaši Njemačke pobijedili su u Kelnu u prvom kolu Eurobasketa favorizovanu selekciju Francuske rezultatom 76:63 te su tako najavili velike stvari na smotri najboljih košarkaških zemalja Evrope.

Od početka meča Francuzi su imali problema s napadima te nikako nisu mogli pronaći rješenje za čvrstu njemačku odbranu – javlja Klix.

Prednost organizatora prvenstva je konstantno rasla, a na poluvremenu je bilo 38:31.

Francuska je još gore otvorila drugo poluvrijeme pa su Nijemci bez problema dolazili do sve veće prednosti i uoči posljednje četvrtine bilo je već 14 poena prednosti. Do kraja su samo mirno priveli meč kraju i slavili važnu pobjedu.

Najbolji u redovima Njemačke bio je Thiemann s 14 poena i šest skokova, dok su Giffey i Lo ubacili po 13 poena.

Jedini raspoložen kod Francuza bio je Yabusele s 18 poena, a Gobert je imao 11 poena i 12 skokova.

Njemačka se večerašnjom pobjedom pridružila Bosni i Hercegovini i Sloveniji, odnosno reprezentacijama koje su također ostvarile pobjede u prvom kolu. Francuska, Mađarska i Litvanija su startali porazima.

U narednom kolu Njemačka u subotu igra protiv BiH, dok će Francuska odmjeriti snage s Litvanijom.