Amel Tuka sjajnim nastupom i rezultatom sezone najavio Evropsko prvenstvo

Najbolji bh. atletičar Amel Tuka potvrdio je sjajnu formu ove sezone u dvoranskim mitinzima.

Tuka je finalu World Indoor Toura istrčao najbolje ovo sezonsko vrijeme na 800 metara.

Naš najbolji atletičar u cilju je ušao kao četvrtoplasirani u vremenu 1:46.89.

S ovim vremenom Tuka je među najbržim atletičarima ove sezone u pomenutoj disciplini.

U utrci je slavio Sauld Orodnez u vremenu 1:46.22, drugplasirani je završio Andreas Kramer s vremenom 1:46.52.

Treće mjesto pripalo je Javieru Mironu koji je u cilj ušao u vremenu 1:46.73 – javlja Sportsport.ba.

Rezultati vodećih takmičara dovoljno govore koliko je bila uzbudljiva utrka na finalu World Indoor Toura.

Amelov najbolji ovosezonski rezultat do večerašnjeg mitinga u Madridu bio je 1:47,02, s kojim je nedavno pobijedio te oborio rekord mitinga u njemačkom Dortmundu.

S ovim mitingom u Madridu Tuka je okončao pripreme za ono najbitnije kada je u pitanju dvoranska sezona.

Amela Tuku očekuje nastup Evropskom dvoranskom prvenstvu u Istanbulu (Turska), koje će biti održano od 2. do 5. marta.

Pored Tuke u Istanbulu će u utrci na 800 metara učestvivati još jedan naš atletičar, a riječ je o Abedinu Muejzinoviću.