Kakav igrač je Ivan Perišić, uvijek je tu za Hrvatsku kad treba: Nakon šoka na kraju poluvremena, izjednačili su Hrvati protiv Japana!

Japan i Hrvatska su se sastali u duelu osmine finala Svjetskog prvenstva danas od 16 sati, a bh. susjedi gube na kraju prvog poluvremena sa 1-0. Strijelac gola je Daizen Maeda. Ipak, Ivan Perišić izjednačava u 56. minuti!

Glavni arbitar utakmice je Ismail Elfath iz Sjedinjenih Američkih Država, a pomagat će mu Kyle Atkins i Corey Parker.

Susret se igra na stadionu Al Janoub u Al Wakrahu. Stadion ima kapacitet od 40.000 gledalaca – javlja Klix.ba.

Tok meča:

VEZANI TEKST: Pogledajte fantastičnu golčinu Ivana Perišića kojim je spasio Hrvatsku protiv Japana u osmini finala Svjetskog prvenstva

3’ – Odlična šansa za Japan. Taniguchi je šutirao glavom nakon kornera tik pored stative Hrvatske.

8’ – Nevjerovatan promašaj Perišića! Pao je Tomiyasu i dodao loptu do Perišića, koji je izašao sam i neometan pred Gondu, ali mu je japanski golman odbranio.

26’ – Još jedna velika šansa za Hrvatsku. Tri na jedan izašli su Hrvati, ali je Petković sve upropastio oklijevanjem i netačnim dodavanjem.

28’ – Hrvati su pojačali! Nižu se opasni centaršutevi pred golom Japana, a najbolju šansu nije iskoristio Kramarić. Nije uspio doći do lopte u petercu nakon ubačaja Perišića.

30’ – Pola sata igre. Nema golova, ali ne možemo reći da nema uzbuđenja.

41’- Velika šansa za Japan! Maeda je odlično prošao Modrića, onda su odigrali Japanci dobru akciju, a zicer propušta Kamada sa sedam – osam metara. Šutirao je preko gola.

43’ – GOOOOOL! Japan vodi u finišu prvog dijela!

46’ – Počelo je drugo poluvrijeme!

46’ – Odmah pokušaj Kamade s tridesetak metara udaljenosti, lopta nakon silovitog udarca odlazi preko prečke.

50’ – Očekujemo ofanzivu Hrvatske, no još uvijek nije Dalić naložio “sve u napad”.

52’ – Hrvati traže penal! Jedan od stopera Japana čuvao je Petkovića, koji je pao, ali se sudija iz SAD-a nije oglasio.

55’ – GOOOOOOL! Fantastičan pogodak Perišića glavom skoro sa 16 metara. Lovren je centrirao s desne strane, a ofanzivac Tottenhama glavom zakucava loptu u mrežu Japanaca s velike udaljenosti.

U međuvremenu je bilo nekoliko prilika s obe strane.

Ipak na kraju je ostalo 1-1- Igrat će se četiri minute sudijske nadoknade.