Fudbaleri Hrvatske su ozbiljno ugrozili plasman na Evropsko prvenstvo, izgubili su od Velsa

Fudbalska reprezentacija Velsa savladala je Hrvatsku rezultatom 2:1 u okviru 8. kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo i dovela je Vatrene u vrlo neugodnu situaciju. Ukoliko Vels slavi u preostale dvije utakmice protiv Armenije i Turske kod kuće, plasirat će se na Evropsko prvenstvo, s obzirom na bolji međusobni skor protiv Hrvata (1:1, 2:0).

Ipak, nadu Vatrenima daje činjenica da Vels i Turska igraju međusobni duel u posljednjem kolu, te je prilično izvjesno da bi Hrvatsku pobjede protiv Armenije i Latvije u posljednja dva kola odvele na Euro.

Ukoliko to ne bude slučaj, Hrvatska će imati dodatnu šansu kroz baraž.

Što se tiče same utakmice, Vels je bio bolji od početka, a sjajni Livaković je spektakularnim odbranama u prvom dijelu održavao Hrvate u rezultatskom egalu.

Ipak, samo što je počelo drugo poluvrijeme, domaći su poveli.

U 47. minuti Wilson je načeo mrežu Vatrenih, a kada je u 60. minuti isti igrač udvostručio prednost Velsa, Hrvatska se našla u teškoj situaciji – javio je Klix.

Pokušao je Zlatko Dalić izmjenama pormijeniti tok utakmice, ali sve što su uspjeli do kraja je počasni pogodak Pašalića u 75. minuti za konačnih 2:1.

Inače, kapiten hrvatske nogometne reprezentacije, Luka Modrić večeras je odigrao svoju 170. utakmicu za Vatrene.

Tako je ušao na listu top 15 igrača u historiji nogometa u svijetu s najviše nastupa za nacionalni tim.

Na vrhu je Cristiano Ronaldo sa 202 utakmice.

U istoj grupi Turska je na svom terenu savladala Latviju 4:0 golovima Akguna, dva puta Tosuna i Akturkogla i u posljednjem meču potreban im je samo bod protiv Velsa za plasman na Euro.

Na Euro su se plasirale selekcije Španije i Škotske iz grupe A, a to je postalo jasno nakon što je Španija kao gost pobijedila Norvešku 1:0 golom Gavija i kolo prije kraja imaju pet bodova više od Norvežana.