Veliki šok za navijače: Pogledajte kako su fudbaleri Hrvatske u 93. minuti ostali bez pobjede protiv Velsa

Fudbaleri Hrvatske šokantno su ostali bez pobjede protiv Velsa u Splitu na početku borbe za plasman na Evropsko prvenstvo 2024. godine, a konačan rezultat susreta na Poljudu bio je 1:1.

Susret, koji je ujedno bio i prvi na domaćem terenu za Hrvatsku nakon što su u Kataru osvojili treće mjesto na Svjetskom prvenstvu, na splitskom Poljudu pratilo je 33.000 navijača.

Vatreni su poveli u 28. minuti kada je Andrej Kramarić lijepo pogodio mrežu Dannyja Warda koji je sjajno branio i nekoliko puta spriječio domaću ekipu da ima veće vodstvo – javlja Klix.ba.

Veliko slavlje domaćih navijača i prednost Hrvatske na poluvremenu.

Mogao se Vels vratiti u 61. minuti kada je u šansi bio James, ali je njegov udarac otišao pored gola, a do kraja susreta izdvajamo još samo priliku koju je imao Perišić u 82. minuti, kada je njegov udarac zaustavila prečka.

Kada se činilo da će Hrvatska doći do pobjede i osvajanja tri boda, Vels u 93. minuti šokira domaće navijače.

Portugalski sudija Joao Pinheiro je produžio drugo poluvrijeme tri minute i upravo su u posljednjih 60 sekundi susreta tribine Poljuda zanijemile.

Broadhead je pogodio nakon asistencije Mephama, za konačnih 1:1 i muk na Poljudu.

Connor Roberts je ubacio loptu iz auta, Chris Mepham je glavom prebacio na drugu stativu gdje je usamljen ostao Nathan Broadhead i pogodio za 1:1 i veliko slavlje Velšana.

U narednom meču Hrvatska igra protiv Turske u gostima, dok će Vels igrati protiv Latvije na svom terenu.

Pogledajte najzanimljivije isječke sa meča i golove.