Veliki Novak Đoković osvojio deveti put Australian Open

Srbijanski teniser Novak Đoković pobijedio je Rusa Daniila Medvedeva u finalu Australian Opena rezultatom 3:0 u setovima (7:5, 6:2, 6:2) i na taj način osvojio devetu Grand Slam titulu u Australiji, a ukupno 18. u karijeri.

Đoković puno bolje otvara meč i već u drugom gemu pravi break, dolazi u vodstvo od 2:0, ubrzo i 3:0, no Medvedev se probudio i osvojio naredna tri gema vrativši se u meč.

Nakon toga, oba igrača bila si sigurna u igri na svoj servis, a ključni gem u prvom setu bio je pri rezultatu 6:5 za Đokovića kada je prvi igrač svijeta napravio drugi break u prvom setu i rezultatom 7:5 stigao u vodstvo od 1:0 u setovima.

Nakon što je prvi set riješio u svoju korist za 42 minute, Đokoviću je 35 minuta trebalo da osvojio i drugi set i već tada najavi svoju novu titulu na Australian Openu.

Počelo je tako što je Medvedev napravio break u prvom gemu, a Đoković je uzvratio još bolje i osvojio naredna četiri gema, došao u vodstvo od 4:1 i drugi set mirno priveo kraju. Na kraju je bilo 6:2 za za tenisera iz Srbije.

Treći, ispostavit će se odlučujući set, Đoković je otvorio puno bolje i već u drugom gemu napravio break te ubrzo stigao u vodstvo od 3:0.

Nakon toga prvi reket svijeta je rutinski meč priveo kraju i na kraju ostvario petu pobjedu protiv Rusa u karijeri.