Bosanska gazela i najbolji atletičar naše države Amel Tuka zauzeo sedmo mjesto u finalu Dijamantske lige

Najbolji bh. atletičar Amel Tuka večeras je u Cirihu u finalu Dijamantske lige na 800 metara osvojio sedmo mjesto.

Tuka je utrku završio s vremenom 1:46,52, što da je daleko lošije od njegovog najboljeg vremena ove sezone.

Prvi je na kraju bio Emmanuel Kipkurui Korir iz Kenije koji je imao vrijeme 1:44,56 ispred sunarodnjaka Ferguson Cheruiyota Roticha.

U finalu su još trčali Isaiah Harris (SAD), Wyclife Kinyamal (Kenija), Clayton Murphy (SAD), Elliot Giles (Velika Britanija), Marco Arop (Kanada) i Patryk Sieradzki (Poljska).

Tuka je već ranije rekao kako je ostvario jedan od ciljeva u ovoj sezoni samim ulaskom u finale ovog renomiranog atletskog takmičenja.

Inače, Tuka je večeras na stadionu u Cirihu prvi put imao podršku svog sina.