Crnogorci slave plasman: Košarkaši BiH porazom u Mađarskoj okončali kvalifikacije i ostali bez SP-a

Košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je večeras u Szombathelyju od selekcije Mađarske rezultatom 87:77 u okviru posljednjeg kola kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo, te se nije uspjela plasirati na Mundobasket.

Košarkašima BiH je za plasman na Svjetsko prvenstvo bila potrebna pobjeda protiv Mađarske, ali i trijumf selekcije Češke Republike nad Crnom Gorom u Podgorici i jasno je bilo da nas čeka vrlo težak zadatak.

S obzirom da je i Crna Gora ubjedljivo nadigrala Češku 88:70, čak nam ni pobjeda protiv Mađara ne bi ništa značila.

Što se tiče same utakmice, naš tim je sjajno otvorio utakmicu i u prvoj četvrtini je u jednom trenutku vodio 23:16, ali uslijedio je veliki pad u igri u drugoj dionici nakon koje su Mađarli imali prednost 46:37.

Naš tim je uspio da se vrati početkom drugog poluvremena i smanjio je na 48:46, nakon čega je uslijedio uzbudljiv finiš utakmice – javlja Klix.ba.

Osam minuta prije kraja poravnali smo na 66:66, a potom su se ekipe smjenjivale u vodstvu.

Ipak, Mađari su u finišu pogodili nekoliko vezanih šuteva i došli su do trijumfa.

U sastavu BiH najefikasniji je bio John Roberson sa 22 poena, a pratili su ga Miralem Halilović sa 15 i Adin Vrabac sa 14 koševa.

Mađare je do pobjede predvodio Szilard Benke sa 19 poena, Janos Eilingsfeld je dodao 18, a zapažen je bio i Adam Somogyi sa 16 ubačaja.