Vratila se mašina, kakav meč za našeg najboljeg košarkaša, Jusuf Nurkić odlično iskoristio minutažu

Košarkaši Golden State Warriorsa pobijedili su u posljednjoj pripremnoj utakmici ekipu Portland Trail Blazersa rezultatom 119:97, a naš košarkaš Jusuf Nurkić pružio je odlučnu partiju za vrijeme koje je proveo na pakretu.

Naime, Nurkić je igrao samo 20 minuta, ali to mu je bilo sasvim dovoljno da ostvari double-double učinak od 11 poena i 10 skokova. Tome je dodao i tri asistencije.

Blazersi su odlično počeli meč pa su nakon prve četvrtine imali 10 poena prednosti, piše Klix. Ipak, do poluvremena Warriorsi su okrenuli rezultat, a u trećoj dionici su praktično riješili utakmicu sjajnom partijom te se Blazersi više nisu mogli vratiti.

Sjajan u redovima Warriorsa bio je Curry s 41 poenom, dok je Poole dodao 16. McCollum je za Blazerse postigao 26 poena, a Powell je dodao 18.

Svoj posljednji pripremni meč sinoć je odigrao i potencijalni bh. reprezentativac Luka Garza u pobjedi njegovih Detroit Pistonsa od Philadelphije 76ersa (112:108).

Garza je igrao skromne četiri minute, ali pokazao je da zaslužuje i više prilike. Naime, za kratko vrijeme postigao je šest poena i tome dodao dva skoka.