Triler utakmica u Kataru: Još jedan hladan tuš za Srbiju u meču protiv Šivcarske, u šoku su nakon gola Freulera koji je pogodio za drugo vodstvo svoje ekipe

U toku su utakmice 3. kola grupe G između selekcija Kameruna i Brazila, odnosno Srbije i Švicarske. Oba meča se igraju u terminu od 20 sati.

Švicarska je povela protiv Srbije od 20. minute, a strijelac gola je bio Shaqiri.

Odbila mu se lopta, a onda je on preciznim udarcem lijevom nogom doveo svoj tim u vodstvo.

Predivan gol glavom za izjednačenje postiže Aleksandar Mitorivć u 26. minuti.

Veliku šansu imala je Srbija u 11. minuti.

Živković je šutirao, lopta tada pogađa stativu.

Nakon toga, lopta se odbila direktno na nogu Mitroviću, ali ga je iznenadila i nije uspio šutirati prema golu.

Sjajnu utakmicu gledamo.

Srbija vodi protiv Švicarske od 35. minute, veliki preokret za samo osam minuta! Sada je strijelac Vlahović!

Breel Embolo u 44. minuti izjednačava na 2-2!

Švicarska na početku drugog pooluvremena dolazi do vodstva, sada je Freuler pogodio za drugo vodstvo Švicaraca! Nakon odlične akcije, Vargas je petom ostavio za svog saigrača, a on lijepo lijevom nogom poslao loptu u mrežu.

Šta Srbji treba za prolaz dalje?

Srbiji odgovara samo pobjeda. U svim ostalim ishodima, Piksijevi nogometaši putuju kući već večeras – javlja Klix.ba.

No, Srbija i ako pobijedi, mora pratiti rezultat druge utakmice. Ukoliko Kamerun iznenadi rasterećeni Brazil, upravo će ova selekcija imati četiri boda, koliko i Srbija u slučaju eventualne pobjede.

Tada će se gledati gol-razlika između Kameruna i Srbije, a ona je sada za jedan gol na strani afričke selekcije (3:4 u odnosu na 3:5 Srbije). Tako će Srbija u drugom meču navijati za Brazil, odnosno protiv eventualne senzacije Kameruna.

Švicarska sigurno ide dalje s pobjedom, a može da prođe i s remijem, ali onda bi se u slučaju pobjede Kameruna ponovo gledala gol-razlika koja bi, u tom slučaju, vjerovatno išla u korist afričke selekcije.

Podsjećamo, Švicarska je na prošlom Svjetskom prvenstvu pobijedila Srbiju golovima Granita Xhake i Xherdana Shaqirija.