Veliki ulog je bio u pitanju: Srbija sa Crnom Gorom u borbi za EURO, teškom mukom su ih savladali

Fudbalska reprezentacija Srbije večeras je u Beogradu rezultatom 3:1 savladala Crnu Goru i tako sebi širom otvorila vrata plasmanu na Evropsko prvenstvo koje se naredne godine igra u Njemačkoj. Bio je ovo susret koji je nosio veliki ulog kako za jedne, tako i za druge.

Za Srbiju je u igri bila isključivo pobjeda, dok su se Crnogorci nadali makar remiju kako bi u preostala dva kola mogli do čuda.

Domaćin je stoga počeo ofanzivno već od prve minute.

Napadi pred golom gostiju smjenjivali su se kao na traci.

Igrao se deveti minuti kada je Srbija došla u vodstvo i to preko svog najboljeg strijelca svih vremena Aleksandra Mitrovića.

Napadač saudijskog Al-Hilala je prošao dva svoja čuvara i majstorski spoljnom pogodio mrežu golmana Mijatovića.

Crnogorci su se nakon toga uglavnom oslanjali na kontre, jedna od njih im se isplatila prije kraja prvog dijela.

Stevan Jovetić je primio jednu loptu i iskoristio proigravanje Marušića te sa lijevog boka uputio neodbranjiv udarac u dalji ugao za 1:1.

I nakon toga gosti su imali nekoliko opasnih izleta pred golom Srbije, ali nisu uspjeli ozbiljnije do kraja susreta da zaprijete.

Orlovi su nakon toga u razmaku od svega četiri minute zabili dva gola i uz blic krig došli do velike pobjede.

Još jednom je pogodio Mitrović, a jedan gol je dodao i Tadić za pobjedu koja može značiti i plasman na EURO prvi nakon 24 godine za naše istočne komšije – prenosi Klix.