Srbija doživjela najveću fudbalsku bruku ikada

Mlada fudbalska reprezentacija Srbije sinoć je doživjela jednu od najvećih bruka ikada. Naime, oni su poraženi na gostovanju kod Engleske, a rezultat je zaista bio nevjerovatan. Utakmica je bila odigrana u okviru 2. kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Sve je krenulo fenomenalno za Srbiju, čak su imali i vodstvo, ali su uspjeli da prime čak devet golova.

Igrala se 27. minuta utakmica kada je Vladimir Lučić pogodio za veliku slavlje gostiju, ali nisu mogli ni slutiti šta će da se desi do kraja utakmice.

Svemu su najviše kumovale nevjerovatne greške golmana Veljka Ilića, ali i njegove zadnje linije i već do poluvremena Englezi su okrenuli rezultat.

Golove do kraja prvog poluvremena za Englesku postigli su Philogene-Bidace u 38. minuti, zatim Delap u 42. minuti, te Elliot u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena.

Kada su mislili da gore ne može, Englezi su im pokazali da može, a to su uradili na itekako brutalan način – javlja Sportsport.ba.

Dva gola je do 60. minute postigao Madueke, ali Englezi jednostavno nisu htjeli da “povuku ručnu” i da se zaustave.

Philogene-Bidace je u 63. minuti povisio na 6:1 i činilo se da će se sa tim rezultatom završiti ova utakmica.

Ipak prvo je u 87. minuti Subotić postigao autogol, a zatim je Rowe u 89. minuti povisio na čak 8:1.

Konačnih 9:1 postavio je Elliot u sudijskoj nadoknadi ove utakmice i tako je posramio goste iz Srbije.

Vrijedi dodati i to da reprezentacija Srbije do 21 godine nikada nije izgubila većom razlikom od četiri gola.

Sve do sada. Izgubili su sa nevjerovatnih 9:1 od Engleza.