Kakav šok u Kataru: Fudbaleri Njemačke ispali sa Svjetskog prvenstva, nakon velike drame dalje prošli Japan i Španija!

Fudbaleri Japana i Španije plasirali su se u osminu finala Svjetskog prvenstva u Kataru nakon što su večeras odigrane posljednje dvije utakmice u grupi E.

Japan je nakon velikog preokreta savladao Španiju rezultatom 2:1, dok je Njemačka slavila pirovu pobjedu protiv Kostarike 4:2.

Na kraju je Japan završio grupnu fazu na prvom mjestu sa šest osvojenih bodova, dok su Španija i Njemačka na diobi drugog mjesta.

Presudila je gol-razlika pa je Španija (9:3) završila ispred Njemačke (6:5). Kostarika je grupu završila na četvrtoj poziciji s tri osvojena boda – prenosi Klix.ba.

Inače, Španija je povela već u 11. minuti nakon što je pogodio Morata te se nakon prvog poluvremena koje je završeno rezultatom 1:0 činilo da sve ide po planu.

Međutim, samo šest minuta igre u nastavku susreta bilo je dovoljno da Japan dođe do velikog preokreta.
Prvo je Doan postigao pogodak za 1:1, a onda je Tanak zabio drugi pogodak za Japan.

Do kraja nije bilo promjena pa je Japan ostvario pobjedu vrijednu prolaza u osminu finala.

Sjajnu utakmicu odigrali su Kostarika i Njemačka. Slično kao u drugoj utakmici, i ovdje je favorit Njemačka imala vodstvo na poluvremenu ranim golom Gnabryja.

A onda potpuni šok jer je Kostarika okrenula rezultat. Strijelci su bili Tejeda i Vargas. Ipak, Njemačka u 73. minuti dolazi do drugog gola, a strijelac je bio Havertz.

Nijemci do kraja susreta uspijevaju postići još dva gola preko Havertza i Fullkruga za konačnih 4:2.

Japan će u osmini finala igrati protiv Hrvatske i taj meč je na rasporedu u ponedjeljak. Dan kasnije Španija će igrati svoju utakmicu osmine finala protiv Maroka.

Rezultat i strijelci:

Japan – Španija 2:1 (Doan 48’, Tanaka 51’ – Morata 11’)

Kostarika – Njemačka 2:4 (Tejeda 58’, Vargas 70’ – Gnabry 10’, Havertz 73’, 85’, Fullkrug 90+1’)