Nisu se ovome nadali: Iznenađenje za favorizovane Francuze na početku Svjetskog prvenstva u Kataru, gubili su od Australije, ali su uspjeli izjednačiti, a onda i povesti

Fudbaleri Francuske i Australije igraju drugi meč 1. kola grupe D na Svjetskom prvenstvu u Kataru. Australci su iznenađujuće poveli na početku utakmice.

Već u devetoj minuto Australija vodi 1:0. Leckie je ubacio s desne strane, a na drugoj stativi našao se Goodwin i pogodio je za vodstvo Australaca.

Francuska djeluje prilično bezidejno i slabo na početku utakmice, nijednom nisu opasno zaprijetili.

Australci su se sjajno snašli nakon pogotka i sada mirno igraju.

Duke je odlično šutirao sa preko 25 metara u 22. minuti, ali lopta je otišla pored gola Francuske.

Ipak, Francuska uzvraća preko Rabiota. Rabiot je glavom sjajno pogodio za 1:1. Theo Hernandez je ubacio, a nogometaš Juventusa postigao izuzetno efektan gol.

Poveli su ubrzo Francuzi sa 2-1. Pogodio je Giroud.

Karim Benzema, napadač Real Madrida i najbolji fudbaler svijeta neće nastupiti za reprezentaciju Francuske na Svjetskom prvenstvu zbog povrede.

Inače, Francuska se kao branitelj naslova suočava sa gotovo nemogućom misijom, sudeći prema tradiciji i historiji.

Trikolori bi u slučaju osvajanja titule bili prvi tim nakon Brazila 1962. koji je odbranio naslov svjetskog prvaka – javlja Klix.ba.

Izazov je ogroman tim više, jer su posljednja četiri svjetska prvaka ispala prvoj fazi narednog Mundijala.

Za Francusku od prve minute igraju: Lloris, Upamecano, Konate, Hernandez (Hernandez), Pavard, Tchouameni, Griezmann, Rabiot, Dembele, Mbappe i Giroud.

Za Australiju igraju: Ryan, Souttar, Rowles, Atkinson, Behich, Mooy, McGree, Irvine, Leckie, Goodwin, Duke