Pogledajte snimke koji su se pojavili: Navijači Saudijske Arabije nakon gola od radosti iščupali vrata iz baglama

Fudbalska reprezentacija Saudijske Arabije danas je napravila prvorazredno iznenađenje na Svjetskom prvenstvu savladavši Argentinu rezultatom 2:1, a Saudijci su trijumf proslavili na veličanstven način.

Nezapamćeno slavlje

Poslije utakmice uslijedilo je nezapamćeno slavlje nogometaša i navijača Saudijske Arabije koje se nastavilo i van stadiona.

Messi pogodio iz penala, ali..

Argentina je vodila pogotkom Lionela Messija iz desete minute iz penala, a u drugom poluvremenu najprije je Saleh Al Shehri u 48. minuti izjednačio na 1:1.

Pet minuta kasnije je Al Dawsari pogodio za 2:1.

Poslije utakmice uslijedilo je nezapamćeno slavlje nogometaša i navijača Saudijske Arabije koje se nastavilo i van stadiona, a Saudijci su tom prilikom odlučili imitirati čuvenu proslavu “Siuuu” Cristiana Ronalda – prenosi Klix.

Na taj način ismijali su Messija i njegove Gaučose, jer je poznato da je Argentinac veliki rival s Ronaldom.

Ipak, pravi hit je postao video na kojem je prikazano kako Saudijci u domovini slave vodeći pogodak, a posebno se istakao jedan navijač koji je u zanosu prosto iščupao vrata iz baglama i bacio ih ispred ulaza.

Video se brzo proširio društvenim mrežama i očekivano postao je hit na internetu.

Legendarni fubaler čestitao

Čak je i osvajač Svjetskog prvenstva Alessandro Del Piero objavio fotografiju sa reprezentacijom Saudijske Arabije nakon što je azijska selekcija napravila senzaciju pobjedom protiv Argentine 2:1.