Šok za šokom: Senzacija na SP u Kataru, fudbaleri Njemačke u potpunosti zatečeni, veoma iznenađujuća pobjeda Japana!

Fudbaleri Njemačke i Japana danas su na stadionu Khalifa International u Dohi odigrali utakmicu prvog kola grupne faze Svjetskog prvenstva.

Japan je uspio pobijediti nakon preokreta. Nijemci su dobar dio meča vodili 1-0, ali su Japanci odlično zaigrali u drugom poluvremenu i borbenom igrom su se izborili za pobjedu.

Gol za Njemačku je sa penala postigao Ilkay Gundogan u 313. minuti, ali se Japanci vraćaju.

Prvo rezervista Ritsu Doan u 75. minuti. Ito je šutirao iskosa sa lijeve strane, Neuer odbio loptu, a Doan je poslao u gol za 1:1. Doan je u igru ušao samo četiri minute ranije.

Također rezervista Takuma Asano već u 83. minuti zabija za vodstvo i veliko slavlje Japanaca.

Nekadašnji nogometaš Partizana je pobjegao odbrani Njemačke, otišao je u potpunosti na desnu stranu i skoro iz mrtvog ugla šutirao silovito.

Neuer je bio katastrofalno postavljen i lopta je “prošla kroz njega” i završila u golu.

Inače, meč je bio produžen sedam minuta, ali to nije bilo dovoljno Nijemcima za izjednačenje.

Burno je bilo u drugom dijelu meča, a posebno interesantne su bile čudesne intervencije golmana Japana.

Gonda je u 71. munuti u samo 15 sekundi četiri puta sjajno intervenisao, od toga tri puta nakon šuteva Gnabryja.

Glavni sudija utakmice bio će 31-godišnji Salvadorac Ivan Baton.

Prvi sastavi reprezentacija.

Njemačka: Neuer, Rudiger, Raum, Kimmich, Havertz, Gnabry, Muller, Musiala, Sule, Gundogan, Schlotterbeck.

Japan: Gonda, Sakai, Itakura, Yoshida, Nagatomo, Endo, Ito, Kamada, Tanaka, Kubo, Maeda.