Sportsko čudo na Svjetskom prvenstvu u Kataru, Saudijska Arabija šokirala Lionela Messija i moćnu Argentinu!

Na stadionu Lusail Iconic u Lusailu meč su odigrali Argentina i Saudijska Arabija. Utakmica je počela u 11 sati. Radi se o susretu prvog kola grupe C na Svjetskom prvenstvu u Kataru.

Saudijska Arabija je šokirala Messija i Argentince. Nakon što su Argentinci vodili 1-0 u prvom poluvremenu, uslijedio je preokret.

Saudijci su zaigrali odlično u drugom dijelu i vrlo brzo su stigli do preokreta.

Tok meča

8’ – Penal za Argentinu! Vinčić je gledao VAR snimak nakon kornera i dosudio je penal!

18’ – Sada je Saudijska Arabija napravila nekoliko smislenih akcija. No, svaki put kad bi došli pred kazneni prostor izgubili su loptu.

22’ – Messi je pogodio i drugi put, no sviran je ofsajd. Messi je bio nekoliko desetaka centimetara u ofsajdu – javlja Klix.

27’ – Još jedan poništen gol za Argentinu! Lautaro Martinez je pogodio, ali je bio u milimetarskom ofsajdu!

35’ – Ponovo poništen gol za Argentinu. Ovaj put je Lautaro bio u mnogo većem ofsajdu nego prošli put.

45’ – Igrat će se još pet minuta sudijske nadoknade. Bilo je zaista mnogo prekida zbog povreda, VAR je u dva navrata intervenisao, te ovolika nadoknada nije iznenađenje.

Kraj prvog poluvremena. Argentina – Saudijska Arabija 1:0 (Messi penal 10’)

48’ – GOOOL!!! Saudijska Arabija je izjednačila! Saleh Al Shehri! Al Buraikan je sjajno uposlio Al Shehrija koji je matirao Martineza za 1:1!

53’ – GOOOL!!! Saudijska Arabija je preokrenula! Salem Al Dawsari! Najbolji igrač Saudijske Arabije je postigao eurogol za veliki preokret u Lusailu!

63’ – Velika prilika za Argentinu! Tagliafico je šutirao sa pet metara, ali Al Owais čudesno brani!

70’ – Argentina je bacila sve karte u napad. Saudijci se brane grčevito, čak je i asistent prvog gola, napadač Al Buraikan u posljednjoj liniji odbrane.

72’ – Velika prilika za Argentinu! Messi je sjajno uposlio Di Mariju koji šutira iskosa sa desne strane, ali Al Owais brani!

84’ – Velika prilika za Argentinu! Di Maria je ubacio s desne strane, Messi iz peterca šutira glavom, ali Al Owais brani i taj udarac!

90’ – Igrat će se čak osam minuta sudijske nadoknade.

Na kraju se igralo čak 14 minuta nadoknade!

Pobijedila je Saudijska Arabija sa 2-1!