Velika pobjeda Bosne Dusseldorf: Pao je i Hellas, ko je sljedeći? (Video)

Velika pobjeda

Dekor kakav bismo voljeli gledati svake nedjelje. Puno više publike nego uobičajeno. Obilježja bosanska: jakne, majice, šalovi, kape… Navijalo se i pjevalo. A na kraju radovalo. Ubjedljiva pobjeda Bosne nad Hellasom, mada je mogla biti i dvostruko veća. Najbolji potez susreta zbio se u 15 minuti. Gol kakav se ne viđa ni na tv-ekranima, saopšteno je iz bh. kluba u Njemačkoj.

Mogao bi u izbor najzgoditak u Ligi šampiona. Kakav je to bio volej-udarac s ivice 16-terca Javiera Lopeza Esteveza. Malo potom sudac je odsvirao kraj prvom poluvremena.

U nastavku grčki igrač u 48. minuti dobiva drugi žuti, automatski i crveni karton, te olakšava “Bosni” da ovaj veoma važan i bitan meč ostvari u svoju korist. I, zaista, igra se u napadu mudro, a u odbrani odgovorno, tako da ekipi Hellasa malo ostaje prostora za ugrožavanje našeg gola. Međutim, jedina zamjerka, ako se ona uopće treba tražiti kada se visoko porazi direktni konkurent, jeste u tome što se nije postigao još koji zgoditak, a bilo je podosta prilika.

Dva pogotka pred kraj utakmice postignuta su malo na čudan način, rekli bismo nenadano i za strijelce, a kamo li za publiku. Posebice treći. Lopta je odskakutala u mrežu na iznenađenje strijelca, suigrača, suca i publike…

“BOSNA”: Sead Kamber, Marc Wingerter, Raul Rodrigez, Berkan Gülten (0d 60. Muhamed Sejdoski), Dimos Papadopoulos, Dženis Dergić (od 44. Himzo Muharemović), Pascal Santo, Hazim Muharemović, Javies Estevez (od 89. Almir Basini), Asahi Sakamoto, Stefan Thum

STRIJELCI: 0:1 – Javier Lopez Estevez (15), 0:2 – Dimos Papadopoulos (85), 0:3 – Pascal Santo (88)

Sudac: Hamit Özdemir – dobar.

Trener “Bosne”: Nermin Čolo.