in

Čudesni Harry Kane srušio je osmoricu, ispred njega je samo jedan

Harry Kane zabio je svoj šesti gol na Svjetskom prvenstvu u Rusiji. Engleski kapetan je pogodio s bijele tačke za pobjedu Engleske 5:4 (1:1) nad Kolumbijom i tako nastavio svoj put prema osvajanju Zlatne kopačke, piše Goal.com.

Šta je Zlatna kopačka?

Zlatna kopačka je nagrada koju osvaja najbolji strijelac Svjetskog prvenstva, a u Brazilu je ona pripala Kolumbijcu Jamesu Rodriguezu.

Kane vodi ispred Cristiana Ronalda i Romelua Lukakua, a s obzirom na to da je Portugal ispao, najveće šanse da ga do sustigne ima Belgijac. Vrijedi spomenuti da su u igri još i Kylian Mbappé, Denis Čerišev, Artem Džjuba i Edinson Cavani koji su zabili po tri pogotka. U slučaju da na kraju turnira na vrhu bude izjednačenje u broju postignutih golova, plasman se dodjeljuje najprije po broju asistencija, a nakon toga po broju minuta koje su odigrali (ako su dvojica igrača izjednačena, onaj tko je odigrao manje minuta završit će na prvom mjestu).

Ko su dosadašnji pobjednici?

Kane je sa šest golova do četvrtfinale već izjednačio ili prestigao devetoricu od posljednjih devet osvajača Zlatne kopačke! Tek je Ronaldo 2002. godine zabio više od njega, Brazilac je imao osam golova, a svi ostali su imali po šest ili pet golova. Najbolji u istoriji je Francuz Just Fontaine koji je 1958. godine protivnicima dao 13 golova.

NIŠKI HANIBAL LEKTOR ZAPREPASTIO SVE Optužen da je zadavio cimera pa mu MRTVOM GRIZAO UŠI, a evo kako se pojavio na suđenju i šta je rekao